Koncert će sigurno otvoriti jedna ili čak možda i dve grupe iz regiona čija imena će biti dopunski objavljena.
Sastav Vajtsnejk je krajem sedamdesetih godina oformio Dejvid Koverdejl, bivši pevač Deep Purple, što je delimično uticalo na njihov uspeh u Engleskoj i Japanu. Koverdejla su nazivali klonom Roberta Planta, pošto su obojica imala dugu talasastu kosu i nadmeni bas glas.
Članovi sastava bili su Džon Lord i Ijan Pejs, Dejb Dovl, Berni Marcden, NIl Marej i Miki Mudi kao i talentovani gitaristi Edrijan Vandenberg, Džon Sjuks, Vivijan KEmpbel i naravno, Stivi Vej. Posle brojnih personalnih promena Vajtsnejk 1984. objavljuju pop metal album Slide It In koji postiže zlatni tiraž u Americi.
Kako bi istakli svoj identitet, iz ikonografije hard rok/metal bendova uzeli su zmiju (simbol muškog polnog organa) za svoj zaštitni znak, pa se na omotu albuma našla fotografija boa kako klizi niz ženski dekolte.
Tek sa narednim albumom Vajtsnejk iz 1987. konačno bacaju Ameriku pod noge. Osim moćne balade Is This Love na njemu je i hit Here I Go Again koji je nedeljama bio na prvom mestu liste singlova. Uspehu je svakako doprineo i spot u kojem se pojavljuje glumica Tauni Kiten, koja je tada bila udata za Koverdejla. Samo u SAD album je prodat u više od osam miliona kopija, a uz to uticao je i na to da se prethodni album proda u još dva miliona primeraka!
Čudak, kakav je oduvek bio, Koverdejl je po objavljivanju otpustio sve članove koji su snimili Vajtsnejk i zadržao jedino Edrijana Vadenberga.
U novoj postavi 1989. snimaju Slip Of The Tongue. Iako na njemu svira čarobnjak gitare Stiv Vej, album je loše prošao. Koverdejl je 2003. ponovo aktivirao Vajtsnejk zbog jubilarne turneje povodom 25 godina rada.
Danas, posle više od tri decenija od osnivanja i više od 70 miliona prodatih albuma, Vajtsnejk su ponovo spremni da ponude svoje viđenje dobre zabave kroz mešavinu hard roka, soula, bluza i balada.
Džudas Prist je od 1974. godine jedan od najuspešnijih hevi metal bendova što su dokazali objavljivanjem nekoliko albuma „svih vremena" kao što su British Steel iz 1980., Screaming for Vengeance iz 1982. i Painkiller iz 1990. godine kao i pravih rasturajućih himni - Breaking the Law, Living After Midnight i You've Got Another Thing Comin'. Ali uticaj Džudas Prist ne ogleda se samo u njihovoj muzici, zahvaljujući njima, kožne „bajker" jakne postale su modni sinonim za hevi metal žanr. Cudas Prist nastali su 1969. godine u Birmingenu a u prvoj postavci su bili pevač Alan Atkinson gitaristi Glen Tipton i K.K. Douning i basista Ijan Hil. Ime benda je nastalo prema pesmi Boba Dilana „The Ballad of Frankie Lee and Judas Priest".
Kasnije na Atkinsovo mesto dolazi Rob Halford, bivši pozorišni inženjer rasvete. On zajedno sa K. K. Dauningom i Glenom Tiptonom za gitarama, Ijanom Hilom za basom i Džonom Hinčom na bubnjevima izdaje prvu ploču (1974.), pod nazivom Rocka Rolla. Iako ta ploča i nije imala najbolju prodaju, ne bi trebalo zaboraviti savršene kompozicije poput Rocka Rolla i Cheater. Nakon dve godine izlazi nešto zreliji album Sad Wings Of Destiny, gde se malo više ističe hard rok stil i gde ne nedostaju hitovi kao The Ripper ili Victim of Changes.
Danas su Džudas Prist prodali preko 40 miliona albuma, osvojili Gremi nagradu, nalaze se u top 100 muzičara svih vremena prema listi VH1 iz 2010 godine i drugi su najbolji metal bend na svetu prema listi MTV-a (iza Blek Sabata).
U decembru 2010. godine, Džudas Prist je objavio početak oproštajne turneje pod nazivom „Epitaph World Tour" u okviru koje će, zajedno sa Vajtsnejkom nastupiti u Beogradskoj areni 1. jula.
Ulaznice se mogu nabaviti po cenama od 2800, 3200, 3500, 3900 dinara na sledećim prodajnim mestima: Beogradska arena, Kulturni centar Beograda, „Ušće" Šoping centar, Dom omladine, knjižara Delfi (SKC), Eventim, Gigstix Novi Sad i preko sajtova http://www.arenabeograd.com/, http://www.tickets.rs/ i http://www.eventim.rs/
Akreditovanje medija za događaj ide preko Avalon produkcije.