Gotan Project се појавио на музичкој сцени 1999. и придобио публику својим иновативним миксом танга и електро музике. Елегантан трио у црним оделима направио је велики интернационални успех деби албумом La Ravancha del Tango.
Gotan Project основали су у Паризу, Филип Коен Солал, Едуардо Макароф и Кристофер Милер, француски естета, аргентински гитариста и швајцарски програмер. После пар експеримената инспирацију су пронашли у тангу обогативши сцену заводљивом музиком и звуцима Аргентине.
2001. године издају деби албум "La Revancha Del Tango", албум који је звук Аргентине довео на светску сцену. Живе у Паризу, граду за који слободно можемо рећи да је други дом танга. Њихова музика је данас славна, а слуша се све од клубова Неw Yорка преко Еуропе до плажа Рио Де Јанеира.
После изласка дебија, Gotan Project су обишли цео свет, од Тел Авива до Токија, одушевили су публику својим наступом, на којем, готову трећину концерта, бело платно прекрива сцену док публика посматра силуете које изводе танго.
Себе дефинишу као „top Argentinean musicians exiled in Paris", а као своју највећу инспирацију наводе музику Карлоса Гарделе и Астора Пјацоле. Њихове теме, посебно Qeremos Pay, Santa Maria и El Capitalismo Foraneo, спадају у најкоришћеније у филмовима, серијама и ремиxима - за потребе плесних перформанса. Име „готан" је настало простим пермутовањем речи танго, док је остатак назива дошао сам по себи.
Други студијски албум Gotan Project су објавили 11. априла 2006. под називом Lunático проткан џезом а назив је добио по победничком коњу, како они кажу „највећег мајстора танга Карлоса Гарделе".
Нови албум Gotan Project-а "Танго 3.0" представља повратак плесном подијуму на начин какав је и њихов претходни албум Lunático. Створили су још једну чудесну мешавину традиционалног аргентинског танга са дубом, џазом и електроником.
Једанаест песама са албума "Танго 3.0" истовремено су заводљиве и експлозивне.
Албум Танго 3.0 изашао је тачно 10 година након оснивања Gotan Project и остаје веран њиховим темељним принципима комбиновању савремене електронике са класичним тангом.
Улазнице у продаји по ценама од 2300,2600,2900 и 3300 динара на продајним местима: билетарница Београдске арене, ШЦ Ушће, Дом омладине, књижара ДЕЛФИ (СКЦ),Евентим као и преко сајта www.arenabeograd.com.