Легендарни музичар тренутно се налази на турнеји од 15 концерата у Јапану и Јужној Кореји, након чега се у мају враћа у Европу где ће свирати све до средине јула. Поред београдског, Авалон продукција организује и Диланов концерт 4. јуна у Скопљу. Боб Дилан је 7. јуна 1988. године започео чувену „Never Ending" турнеју која траје и даље са више од 2100 одржаних концерата!
Постава музичара која прати Дилана на концертима мењала се током протеклих пет деценија а врло запажене биле су турнеје са члановима култног канадског састава једноставног имена The Band. Од 2006. године Диланов пратећи бенд добија своју данашњу поставу коју чине гитаристи Сту Кимбел и Чарли Сексон, легендарни басиста Тони Гарниер, бубњар Џорџ Ресели и мултиинструменталиста Дони Херон.
„Ово је најбољи бенд са којим сам икад био, човек за човека. Када свираш са момцима сто концерата годишње, знаш тачно ста можеш и шта не можеш. Сад имам људе у бенду који могу да отпраше било шта, па чак и мене изненаде" прокоментарисао је Дилан свој актуелни бенд у изјави за часопис „Роллинг Стоне".
Публику у Србији након 19 година и концерта који је одржао 11. јуна 1991. на стадиону „Галенике" у Земуну поново очекују неки од највећих рок класика попут „Like a Rolling Stone", „Knockin' on a Heaven's Door", „Forever Young" или „Hurricane. Невероватна 34 студијска албума, 54 синглице, 13 концертних и 14 компилацијских издања учинили су Дилана једним од најутицајнијих музичара без кога би историја модерне музике била потпуно другачија.
Боб Дилан је рођен 1941. године у градићу Дулут у Минесоти, да би се 1961. преселио у Њујорк где је наступао по локалним клубовима када су га открили талент менаџери издавачке куће „Колумбиа". Деби албум издаје 1962. године, да би већ у мају 1963. објавио сада већ култни албум „The Freewheelin' Bob Dylan" iи песма Blowin' in the Wind", једну од суштинских химни покрета за грађанска права. Овај покрет је имао и званичну прославу 10. фебруара ове године када на позив Барака Обаме по први пут Дилан прихвата да наступи у Белој кући. Обама је истакнутог уметника недуго потом одликовао и Националном медаљом за уметност и хуманост назвавши тада Дилана „иконом бунтовне омладине" који се у складу са тим није ни појавио на уручењу овог високог признања.
Бројне су награде у полувековној каријери незаустављивог великана, а међу њима су и Оскар, те невероватна Пулицерова награда коју осим Дилана није примио ниједан музичар. Занимљиво је да је 1991. године Греми награда за животно дело била његова тек четврта, да би их после тога освојио још седам! Вечност Боба Дилана потврђује и прошлогодишње освајање првих места америчке и британске топ листе са албумом „Together Through Life". Недуго затим неуморни аутор објављује и албум божићних песама „Christmas in the Heart" чији приход поклања хуманитарним организацијама и Светком програму за храну при Уједињеним нацијама. „Да би се проблем глади решио значи да свако од нас мора да учини колико може да се помогне људима у невољи и подрже напори да се дође до трајног решења" изјавио је том приликом велики песник чија поезија неретко описује обесправљене.
Боб Дилан често је описиван као једна од најутицајнијих личности 20. века, али се његов утицај према многима данас осети више него икад. Занимљиво је и да од 1996. године постоји светски покрет академика који апелују на Шведску академију да Дилану коначно уручи Нобелову награду. Престижни часопис „Роллинг Стоне" прогласио је Дилана за највећег соло уметника свих времена, а његову песму „Like a Rolling Stone" за најбољу икад снимљену. Британски књижевник Хауард Соунс у Дилановој биографији сврстава га међу највеће уметнике које човечанство памти као што су Моцарт, Шекспир или Пикасо. Међу многима, невероватним животом несвакидашњег поете интензивно се бавио и Мартин Скорсезе који је 2005. године режирао тросатни биографски филм „No Direction Home".
У поменутом филму остала је забележена и једна од најснажнијих изјава која је дефинисала Диланов универзални утицај на друштво: „За мене више не постоји црно и бело, лево и десно. Постоји само горе и доле, а доле је веома близу земље. Покушавам да идем горе без размишљања о нечем тако тривијалном као што је политика".
Улазнице се могу набавити на следећим продајним местима: билетарница Београдске арене, Билет сервис, Eventim, као и путем сајтова www.arenabeograd.com и www.tickets.rs, по ценама: 2500 и 2800 динара (за галерију нивоа 400), 2990 динара за партер, Фан пит по цени од 4000 динара као и 3900 и 4500 динара (за најбоља места на трибинама нивоа 200).